14:46 02 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„O repriză secundă senzațională“ BC Athletic Constanța, victorie dramatică cu CSM Tg. Jiu. S-a impus la un punct! (galerie foto)

14 Dec, 2019 20:38 2183 Marime text
Echipa masculină de baschet Athletic Constanța a susținut astăzi meciul de pe teren propriu cu CSM Tg. Jiu, din Liga Națională.

Victoria le-a aparținut gazdelor, care s-au impus dramatic, la un punct, în ultimele secunde!

BC Athletic a câștigat cu 68-67, după ce echipa din Tg. Jiu a intrat în avanraj la pauză, 42-35.

Pe sferturi, scorul meciului BC Athletic - CSM Tg. Jiu a fost 16-24, 19-18, 18-10, 15-15.

BC Athletic face o repriză secundă senzațională și revine în meci după ce era condusă la pauză 35-42 și câștigă meciul cu CSM Tg Jiu la un punct, scor final 68-67. La ultima posesie Kyle Kilgore înscrie printr-un power slam dunk și pune sigiliul pe victorie cu 6 secunde rămase din meci, timp în care gorjenii nu au mai putut înscrie. Mulțumim tuturor celor care au venit alături de noi pentru a onora jucători exponențiali ai Clubului Sportiv Farul și mulțumim tuturor pentru jucăriile donate copiilor prin cei de la United Hands Romania! Constanța... sunteți fabuloși pentru tot ceea ce faceți! Team is everything!, este mesajul BC Athletic.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)