18:40 21 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Culturism și Fitness CS Farul Constanța, șase medalii la Campionatul Balcanic (DOCUMENT)

01 May, 2024 10:48 686 Marime text

Sportivii secției de culturism și fitness a CS Farul Constanța au obținut șase medalii la Campionatul Balcanic, desfășurat în România, la Timișoara.

La competiție au participat 150 de sportivi din 11 țări (România, Muntenegru, Kosovo, Grecia, Cipru, Serbia, Macedonia, Albania, Croația, Bulgaria și Slovacia).

De la CS Farul Constanța (antrenori, Florica Rovența și Cristian Ovidiu Mihăilescu) Diana Pivniceru a obținut medalie de argint la Master Women 35-39 ani și argintul la senioare 166 cm bikinii fitness.

De asemenea, Marius Licurici a cucerit două medalii de aur, la Bodybuilding Classic +175 cm și la Bodybuilding Classic +175 cm, dar s-a clasat pe locul întâi la aceste două categorii și prin proba Open.

Totodată, în urma rezultatelor înregistrate de tricolori, România a devenit și în acest an campioană balcanică.

Sursa foto: CS Farul Constanța