19:38 30 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanţa a câştigat primul sfert, dar la final a cedat în disputa cu CSM Tg. Jiu (GALERIE FOTO)

08 Jan, 2022 21:40 2187 Marime text
  • Echipa gorjeană a avut avantaj minim la pauză în confruntarea din Liga Naţională.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a disputat în această seară meciul din Liga Naţională din deplasare cu CSM Tg. Jiu.

Partida le-a revenit gazdelor cu 81-70, după ce oaspeţii s-au aflat în avantaj la finele primului sfert.

CSM Tg. Jiu a condus la pauză, scor 38-37, iar pe sferturi scorul în întâlnirea Tg. Jiu - Constanţa a fost 14-19, 24-18, 26-21, 17-12.

Pentru Gladiatorii din Tomis au marcat Jakob Lowrance - 22p, Zan Kosic - 17p, Tyler Gaskins - 11p, Vlad Corpodean - 9p, Peter McNeilly - 6p, Mario Lazăr - 2p, Andrei Oprean - 2p şi Daniel Mâinea - 1p.

BC Athletic Neptun Constanța cedează în deplasarea de la Târgu Jiu, scor 81-70, după un final în care gazdele au gestionat mult mai bine atacurile. Gladiatorii din Tomis nu s-au putut baza pe Maxwell Darling în acest meci, accidentat în meciul precedent. Următoarea etapă ne întoarcem pe teren propriu unde vom întâlni liderul campionatului, U-BT Cluj-Napoca, pe 14 ianuarie la ora 18.30! Team is everything!, este mesajul BC Athletic Neptun.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun)