10:11 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanța a câștigat partida cu CSM Petrolul Ploiești (GALERIE FOTO)

05 Mar, 2022 19:19 2075 Marime text

• Gladiatorii din Tomis au condus și la pauza partidei.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanța a disputat în această seară meciul din etapa a 22-a a Ligii Naționale, întâlnind pe teren propriu CSM Petrolul Ploiești.

Confruntarea s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 86-71.

Gladiatorii din Tomis au condus și la pauză, cu 43-35, iar pe sferturi scorul în meciul Constanța - Ploiești a fost 28-13, 15-22, 28-19, 15-17.

Pentru BC Athletic Neptun au marcat Adika Peter McNeilly - 16p, Khaliq Spicer - 15p, Tyler Gaskins - 14p, Andrei Oprean - 10p, Daniel Mâinea - 9p, Zan Kosic - 8p, Mario Lazăr - 7p, Max Darling - 4p și Jakob Lowrance - 3p.

Adika Peter-McNeilly cu 16p (2x3p), 9 recuperări și 4 pase decisive a fost cel mai eficient jucător al Gladiatorilor din Tomis, Khaliq Spicer încheie cu 15p, 4 recuperări și o pasă decisivă,  meci în care Dani Mâinea 9p, 8 recuperări, o pasă decisivă și Andrei Oprean 10p (3x3p), 4 recuperări și 3 pase decisive au contribuit la constanța echipei.

Mulțumim tuturor pentru toate lucrurile pe care le-ați donat la sală, lucruri care vor fi sortate și livrate de Primăria Constanța celor care se refugiază din calea războiului și care vor ajunge și la cei deja cazați la Tulcea.

Ne revedem pe 12 Martie, la următorul meci de pe teren propriu! Mulțumim Constanța! Team is everything!, este mesajul BC Athletic Neptun.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun)