Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
05:23 20 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Gimnastică aerobică Echipa CS Farul Constanța, câștigătoarea Cupei Cetății Deva (GALERIE FOTO)

ro

29 Apr, 2024 16:47 1056 Marime text
 
 
La ,,Cupa Cetății Deva”, ediția a 26-a, concurs de gimnastică aerobică organizat în Deva, reprezentanții litoralului au obținut rezultate deosebite.

Grație evoluțiilor remarcabile, câștigătoarea întrecerii pe cluburi a fost echipa CS Farul Constanța, cu 157,75p, urmată pe podium de Academia de Gimnastică Laura Cristache București (locul 2) și CSM Arad (locul 3).

Au participat peste 200 de sportivi de la 22 de cluburi din țară și lotul național de seniori.

Rezultatele CS Farul au fost:

Seniori :
Locul I Leonard Marian Manta – individual masculin

Juniori 1 :
Locul I Vrâncianu Panciu Maria Alessia/ Colioglu Isabel/ Preda Irina Iona/ Burlescu Anastasia
Maria/ Baltariu Ștefania Alina – grup
Locul III Vrâncianu Panciu Maria Alessia – individual feminin

Juniori 2 :
Locul I Greu Luca Ionuț – individual masculin
Locul I Avram Sara/David Diana /Iancu Amalia/Răileanu Roxana/Vasilescu Antonia – grup
Locul I Avram Sara/David Diana / Iancu Amalia – trio
Locul I Petru Karina Ana/Chiosea Anastasia/Mihuță Andra Mihaela/Bică Maria Irina/Iordan Andreea Delia/CSS 1 CT -aerobic dance
Locul II Mișu Rebecca/ Dumitru Ioana Sophia/ Porcus David Pavel – trio
Locul II Dumitru Ioana Sophia/ Porcus David Pavel – perechi mixte
Locul III Greu Luca Ionuț/ CSS 1 CT – perechi mixte
Locul III Greu Luca Ionuț/ CSS1 CT – trio

Juniori 3 :
Locul I Zelesneac Nadia Maria – individual feminin
Locul I Zelesneac Nadia Maria / CSS 1 CT – perechi mixte
Locul I Zelesneac Nadia Maria / Chiosea Natalis Georgiana /CSS 1 CT trio
Locul II Remus Natalia Maria/Stănciulescu Daria Alexandra/Condur Sofia Nicol/Morogan Raisa/CSS 1 CT – grup

Antrenori: Maria Fumea, Cristina Dulgheroiu, Cristiana Spînu, Ștefan Huștea, Ioana Calenici

Coregraf: Nicoleta Dendiu.

Rezultate frumoase au înregistrat și sportivii de la CSS1 Constanța:
 
Categoria juniori III

1. Ristea Robert- Loc.I - proba de individual masculin;
- Loc. I - proba de cuplu;
- Loc. I - proba de trio;
2. Corcimari Medeea - Loc. II - proba de grup;

Categoria juniori II
1. Talaba Alexandru - Loc. IV - proba de individual masculin;
2. Talaba Alexandru și Filimon Ana - Loc. IV - proba de cuplu;
3. Talaba Alexandru și Ciurea Cristina- Loc. III - proba de trio;
4. Filimon Ana - Loc. IV - proba de individual feminin;
5. Vintilă Anastasia - Loc. III - proba de cuplu;
6. Vintilă Anastasia și Zulchefil Anelys- Loc. IV - proba de grup;
7. Vintilă Anastasia, Filimon Ana și Ștefan Patricia - Loc. I - proba de aerobic dance;

Categoria juniori I
1. Voicu Bianca - Locul I - proba de cuplu.
2. Ristea Beatrice- Loc VII- proba individual feminin
 

Felicitări atât sportivilor, cât și antrenorilor care au fost alături - Spânu Cristiana, Copoiu Nicoleta, Șocarici Ramona și Huștea Ștefan!, este mesajul CSS1 Constanța.

 
De la CSM Constanța au concurat în probele individuale: Daria Mihaiu, Antonio Surdu și Mădălin Boldea.
 
Toți au avut evoluții bune, reușind să urce pe podium, Daria Mihaiu – medalie de aur, Antonio Surdu – medalie de argint și Mădălin Boldea – medalie de bronz.
 
Luna viitoare, în perioada 23-25 mai, Daria Mihaiu va participa la Cupa Mondială programată în Japonia, unde va evolua la individual și în proba de cuplu.
 
Antrenoarea sportivilor la CSM Constanța este Maria Fumea.
 
Sursa foto: Facebook (CSM Constanța, CSS1 Constanța) și CS Farul
 
Citește și:


Gimnastică aerobică
CSS1 Constanța, prezențe pe podium și la „Bucharest Open Cup“, întrecere internațională (GALERIE FOTO)
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii