21:23 30 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Haz în tribune Un câine a intrat pe teren la meciul FC Farul - Ripensia Timișoara (galerie foto+video)

23 Sep, 2019 18:22 2689 Marime text
Partida de fotbal FC Farul - Ripensia Timișoara, care se joacă astăzi, la Constanța, în etapa a opta a Ligii a 2-a, a avut parte de un moment amuzant în prima repriză.

În minutul 29, în momentele de după eliminarea, cu rosu direct, a unui jucător de la oaspeti (Marius Florescu, fost fotbalist la FC Farul), pe teren a pătruns un caine, spre hazul spectatorilor!

Patrupedul a stat în jur de 40 de secunde pe gazon, pana sa fie îndepărtat de pe teren.

În prima parte a meciului s-au înregistrat si două accidentați mai serioase, care au necesitat înlocuirea celor loviți, Cruceru, de la Farul, în minutul 24, respectiv Călin, de la Ripensia, în minutul 32.

Gazdele au intrat în avantaj la cabine, după prima parte, cu 1-0 (Antoche 12), dar scorul e mic față de cate ocazii uriașe au ratat faristii, multe din situații de unu la unu cu portarul.