21:25 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE 2. Italienii au învins România şi Italia, în ultimul meci la Cupa Mondială de Rugby

11 Oct, 2015 17:08 1093 Marime text
România îşi încheie astăzi parcursul la Cupa Mondială de rugby, în aceste momente desfăşurându-se ultima partidă, în compania Italiei. Jocul din cadrul Grupei D are drept miză principală calificarea directă la turneul final din 2019, găzduit de Japonia. Cine câştigă va încheia pe locul 3 în grupă şi scapă de grijile calificării în următorii patru ani, potrivit ProSport.

România - Italia are loc pe Stadionul Sandy Parc din Exeter. Ambele selecţionate joacă fără căpitanii obişnuiţi, Mihai Macovei, respectiv Sergio Parisse. „Stejarii" vor avea avea în acest meci un nou căpitan, pe Valentin Ursache, care îl schimbă astfel pe Mihai Macovei, suspendat pentru două săptămâni în urma unui placaj periculos dat în meciul cu echipa Canadei.

UPDATE 2, ora 18.33

România este învinsă de Italia, cu scorul de 32-22, însă termină meciul spectaculos, cu două eseuri în ultimele cinc minute, potrivit sport.ro.

UPDATE 1, ora 17.50

Scorul a fost de 22- 3, la pauză, în favoarea Italiei, după o primă repriză slabă pentru România.

Sursa foto: frr.ro