05:18 30 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

HCM şi-a spulberat adversarii la Cupa Municipiului Bacău

13 Aug, 2011 04:03 1718 Marime text

Campioana României la handbal masculin, HCM Constanţa a disputat ieri, la Bacău, primele meciuri de verificare din această vară, din cadrul turneului Cupa Municipiului Bacău.

hcm_constanta1.jpgFormaţia pregătită de Ion Crăciun a făcut instrucţie cu CSM Bucureşti, în jocul în care şi-au făcut debutul la noua lor echipă şi cele mai noi achiziţii ale constănţenilo, Şimicu, Ghionea şi Hagiu. Bucureştenii, cu Robert Licu la primul meci pe banca tehnică, au reuşit să ţină pasul cu HCM doar zece minute. La pauză, constănţenii aveau deja un avans de nouă goluri, 18-9. În repriza secundă, diferenţa a crescut chiar şi la 19 goluri, scor 38-19. La final a fost 40-22, antrenorul Ion Crăciun rulând întreg lotul de jucători, cu excepţia veteranului Adzic. Constănţenii nu au redus din turaţie nici în al doilea meci al zilei, contra celor de la Dinamo Braşov, reuşind de data aceasta să depăşească pragul de 40 de goluri. HCM s-a impus cu 45-29 (20-14) şi mai are de disputat o singură partidă la turneul din Bacău împotriva echipei locale, Ştiinţa Municipal. Meciul este programat astăzi, de la ora 12.00.