02:55 04 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbal CSM Constanța, înfrângere cu Politehnica Timișoara, dar e în continuare favorită la locul doi

20 Apr, 2024 19:08 890 Marime text

Echipa masculină de handbal CSM Constanța a avut parte de un meci dificil pe terenul Politehnicii Timișoara, unde a cedat, astăzi, 20 aprilie 2024, scor 21-22 (8-12), în etapa a XXIV-a din Liga Zimbrilor.

Handbaliștii noștri au refăcut deficitul de la pauză în primele zece minute ale reprizei secunde, dar, de la 18-18, adversarii au preluat din nou inițiativa și au rămas în avantaj până la final, se arată pe pagina de Facebook a CSM Constanța.

Pentru echipa de pe litoral au evoluat: Vasile 8 intervenții, Rusu - Komogorov 6 goluri, Ravnic 4, Drăgan 4, Aliokhin 2, Andrei 2, Ilie 1, Rareș Ștefan 1, Susanu 1, Nikolic, Mourino, Stankovic, Chikovani, Căbuț și Caba.

CSM Constanța este în continuare favorită la locul 2, având un avans de 4 puncte față de Minaur Baia Mare și un meci mai puțin, restanța cu Steaua, care se va juca sâmbătă, 27 aprilie 2024.

Sursa foto: ZIUA de Constanța