22:06 10 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbal CSM Constanța este vicecampioana României! (GALERIE FOTO)

27 Apr, 2024 21:11 918 Marime text

Echipa masculină de handbal CSM Constanța a cucerit astăzi, 27 aprilie 2024, medaliile de argint în Liga Zimbrilor, cu două etape înainte de finalul campionatului, după o victorie frumoasă în meciul cu Steaua București, realizată pe teren propriu, în Sala Sporturilor „Simona Amânar“, scor 28-22 (18-8 la pauză).

Antrenorii formației de pe litoral, George Buricea și Ionuț Pușcașu, au mizat pe: Vasile 12 intervenții, Rusu 7 - Aliokhin 6 goluri, Ilie 5 și Komogorov 4, Nistor 3, Căbuț 3, Drăgan 2, Ravnic 2, Nikolic 2, Stankovic 1, Chikovani, Andrei, Susanu, Caba, Mourino.

A fost a 20-a victorie în Liga Zimbrilor pentru CSM Constanța și sezonul nu s-a încheiat!

Un rezultat rezolvat în prima repriză și urmat de 30 de minute de spectacol pentru fanii prezenți în tribune, care au sărbătorit la final pe teren alături de jucători și staff!

Felicitări, întregii echipe, tuturor celor care au contribuit la acest succes!

Le mulțumim celor care au susținut CSM Constanța în acest sezon memorabil, în care echipa a performat și la nivel european!

Urmează, în mai, lupta pentru Cupa României! Hai, Constanța!, este mesajul CSM Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Handbal)