Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
19:17 30 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Universitatea „Ovidius” din Constanţa face angajări. Ce posturi sunt vacante

ro

10 Jan, 2022 15:03 2192 Marime text

Universitatea „Ovidius” din Constanţa organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale, de execuție, vacante, de secretar facultate S III – în cadrul Departamentului secretariat general educație.

Condiţiile specifice necesare în vederea participării la concurs şi a ocupării funcției contractuale sunt:
  • studii universitare de licență;
  • vechime minimă în specialitatea studiilor de licență – 3 ani;
  • cunoștințe de utilizare și operare PC (Microsoft Office);
  • disponibilitate la cerințele postului și la activități suplimentare;
  • specializări, perfecționări în domeniul postului.

Concursul se va organiza conform calendarului următor:

19 ianuarie 2022, ora 16.00: termenul limită de depunere a dosarelor;
28 ianuarie 2022, ora 10.00: proba scrisă la U.O.C., bd. Mamaia nr. 124;
03 februarie 2022, ora 10.00: proba interviu.

Universitatea „Ovidius” din Constanţa organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale, de execuție, vacante, de secretar facultate S II (2 posturi) – în cadrul Departamentului secretariat general educație.

  • studii universitare de licență cu diplomă de absolvire studii licență;
  • vechime minimă în specialitatea studiilor de licență – 5 ani;

Universitatea „Ovidius” din Constanţa organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale, de conducere, vacante, de șef-serviciu – Serviciul Personal si Statistică – administrator financiar S I.

  • studii necesare: studii superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licență în domeniul științelor economice;
  • vechimea în specialitatea studiilor de licență: 10 ani;
  • vechime în specialitatea postului – resurse umane: 7 ani;
  • cel puțin un curs de perfecționare/specializare în domeniul postului;

cunoștințe profesionale:
  • cunoștințe specifice despre legislația muncii, salarizare, precum și politici și procese în domeniul resurselor umane;
  • cunoștințe din domeniul managementului resurselor umane;
  • cunoștințe de operare PC: Word, Excel, PowerPoint, internet, intranet;
  • experiență în administrarea bazelor de date;
  • cunoștințe de operare R.E.V.I.S.A.L.

calități și aptitudini manageriale:
  • aptitudini de planificare, organizare și control al activității, de luare de decizii, inițiativă;
  • abilități de comunicare și de negociere;
  • capacitate de a redacta rapoarte, de a sintetiza și clarifica informațiile;
  • capacitate de a respecta termene limită.

Universitatea „Ovidius” din Constanţa organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale, de execuție, vacante, de referent S II – în cadrul Departamentului de Management al Proiectelor din Fonduri Structurale.

  • studii necesare: studii universitare de licență în domeniul economic;
  • vechime minimă în specialitatea studiilor de licență – 4 ani;
  • cunoștințe foarte bune de utilizare și operare PC (Microsoft Office);
  • alte competențe și atribuții (aptitudini, abilități, cunoștințe, alte cerințe):
  • capacitate de a lucra în echipă;
  • aptitudini de organizare a activității;
  • abilități de comunicare;
  • adaptabilitate, spirit de observație;
  • putere de concentrare, rezistență la efort intelectual;
  • abilități cognitive de organizare a informațiilor, de analiză critică și înțelegere scrisă și verbală;
  • seriozitate, punctualitate, amabilitate, simț etic;
  • integritate, confidențialitate, loialitate, corectitudine.

31 ianuarie 2022, ora 10.00: proba scrisă la U.O.C., bd. Mamaia nr. 124;
04 februarie 2022, ora 10.00: proba interviu.

Relații suplimentare detaliate se pot obține, în zilele lucrătoare, la sediul instituției angajatoare: Universitatea „Ovidius” din Constanţa – Direcţia Resurse Umane, Biroul Personal – Căminul C1, camera 14, bd. Mamaia nr. 124, telefon: 0241/606.441.

Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii