07:25 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

S-a marcat de șapte ori George Țucudean, patru goluri în victoria la scor a FC Viitorul cu Poli Iași!

30 Sep, 2017 20:59 2391 Marime text
Astăzi a avut loc, pe terenul Central din Complexul Academiei Hagi, întâlnirea dintre FC Viitorul şi CSM Poli Iași, din etapa a 13-a a Ligii 1.

Partida din ultima etapă a turului sezonului regulat s-a încheiat cu succesul categoric al elevilor lui Gheorghe Hagi, scor 5-2 (4-1).

Eroul întâlnirii a fost George Țucudean, care a punctat de patru ori, în minutele 15, 40, 43 și 50,  celălalt gol al gazdelor fiind înscris de Chițu, în minutul 44.

Golurile ieșenilor au fost reușite de Platini (18) și Jo. George (70).

Țucudean a ajuns la 6 goluri marcate în actualul sezon al Ligii 1 și i-a egalat în fruntea clasamentului golgeterilor pe Laurențiu Buș și Alexandru Tudorie.

Au evoluat echipele:

FC Viitorul (manager ethnic, Gheorghe Hagi): Rîmniceanu - Lopez, Țîru, Horj (75 Hodorogea), Ganea - Cicâldău, Mladen (61 Băluță), Vînă - Eric, Țucudean (61 Dumitrescu), Chițu.

Rezerve neutilizate: Buzbuchi - De Nooijer, Mățan, Drăguș.

CSM Poli Iași (antrenor, Flavius Stoican): Kelava - Bosoi, Moisi, Bădic, Sin - Qaka (46 Vremea), Mendes (80 Panțîru) - Kizito, Platini, Jo - Cisse (46 Ștefănescu).

Rezerve neutilizate: Koselev - Moldovan, Spătaru, Chelaru

Liga 1 se va întrerupe pentru două săptămâni deoarece naționala României va susține, pe 5 octombrie (acasă cu Kazahstan) și pe 8 octombrie (în Danemarca), ultimele două meciuri din preliminariile Cupei Mondiale din 2018.

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)