19:41 30 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Campionatul Mondial din Rusia Spania, eliminată de Rusia la loviturile de departajare

01 Jul, 2018 19:50 2439 Marime text
Selecţionata Rusiei a învins echipa Spaniei cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare, 1-1 (1-1, 1-1), după prelungiri, duminică, pe Stadionul Lujniki din Moscova, în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal 2018 şi astfel s-a calificat în sferturi.

Spania - Rusia 1-1 (1-1, 1-1), după prelungiri; 3-4 la loviturile de departajare

Au marcat: Serghei Ignaşevici (12, autogol), respectiv Artem Dziuba (41 - penalty).

Au executat în ordine: Andres Iniesta 1-0 (gol), Fedor Smolov 1-1 (gol), Gerard Pique 2-1 (gol), Serghei Ignaşevici 2-2 (gol), Koke 2-2 (ratare - apără Igor Akinfeev), Aleksandr Golovin 2-3 (gol), Sergio Ramos 3-3 (gol), Denis Cerîşev 3-4 (gol), Iago Aspas 3-4 (ratare - apără Igor Akinfeev).