13:02 29 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Săgeata Năvodari - FC Farul (scor final)

18 Oct, 2014 11:52 1405 Marime text
sageata navodari, fc farul, apostol muzacS-a încheiat prima repriză a partidei Săgeata Năvodari - FC Farul, care se dispută pe stadionul „Flacăra” din Năvodari, în etapa a noua a Ligii a II-a, seria întâi. Scorul este 1-0 pentru Săgeata (R. Damian 23).

Cele două echipe: Săgeata (antrenor, Cătălin Anghel) - Albuţ - Cârjă, Fl. Pătraşcu, R. Damian, Bruno - Muzac, Cervera - M. Chiţu, Vezan (cpt.), Deletic - Srdic; FC Farul (antrenor, Marian Pană) - Ciucă - Băjan, D. Ciobanu, Straton, B. Dumitru - Cârstoiu - Pâslaru, Ochia (cpt.), R. Neagoe, Szalkai - Enciu.

UPDATE: La Săgeata Năvodari a intervenit prima schimbare. În locul lui Vezan a intrat din minutul 46 Stana.

UPDATE: Cervera, de la Săgeata, vede direct cartonaşul roşu în minutul 49, în urma unui fault dur la Enciu. Gazdele joacă în zece jucători.

UPDATE: Prima schimbare de jucători la FC Farul, în minutul 57 - iese Cârstoiu, intră Arotăriţei.

UPDATE: A doua înlocuire la Farul, în minutul 76 - iese Băjan, intră Claudiu Popa.

UPDATE: 2-0 pentru Săgeata, în minutul 81, autor Srdic, care a punctat din careu, după ce, iniţial, portarul Ciucă respinsese primul şut al atacantului Săgeţii. Cu două minute înainte, ratase şi Farul o ocazie, prin Enciu.

UPDATE: o nouă schimbare la Săgeata, în minutul 84 - iese Deletic, intră Vieru.

UPDATE: ultima schimbare la Săgeata, în minutul 88 - iese M. Chiţu, intră Cr. Ganea.

UPDATE: după trei minute de prelungire, meciul se încheie cu victoria Săgeţii, scor 2-0.