05:36 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sportivă la Atena Sport Club Constanţa Antoanela Manac, pe locul 35 la Cupa Mondială de triatlon din Ungaria (galerie foto)

12 Jul, 2016 00:00 2304 Marime text

Constănţeanca Antoanela Manac, de la Atena Sport Club (gruparea patronată de medaliatul olimpic la nataţie Răzvan Florea), a concurat la Cupa Mondială de triatlon de la Tiszaujvaros (Ungaria). Sportiva de 20 de ani, care e pregătită de Filip Grigorescu, a luat startul la categoria Elite şi s-a clasat pe poziţia a 35-a, necalificându-se în finală, unde au intrat primele 30 de sportive. Potrivit lui Filip Grigorescu, Antoanela a avut probleme cu bicicleta, iar din această cauză, a pierdut contactul cu primul pluton, după ce ieşise foarte bine din apă. „A fost o cursă grea, dar cu o experienţă frumoasă, care îmi dă motivaţia de a merge mai departe“, a precizat Antoanela Manac.