02:25 07 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Inca o victorie a "rechinilor"

28 Jan, 2006 00:00 496 Marime text
Echipa Farul Constanta a obtinut, joi, a doua victorie in cadrul turneului de pregatire din Bulgaria, invingand, cu scorul de 3-1 (3-0), formatia din prima liga Beroe Stara Zagora. Golurile echipei pregatite de sarbul Momcilo Vukotici au fost reusite de Barbu, min. 20, Senin, min. 30, din penalti, si Apostu, min. 40. Partida a fost echilibrata doar in repriza a doua, atunci cand Vukotic a efectuat mai multe schimbari in echipa. In rest, un joc bun al "marinarilor", care au dominat intalnirea si au fost priviti de pe margine si de catre directorul executiv Florentin Chiforeanu. Echipa Farul a inceput meciul in urmatoarea formula de joc: Curca - Farmache, Gheara, Barbu, Pascovici - Gurita, Lungu, L.Florea, Senin - L.Mihai, Apostu. In repriza a doua au jucat: Vlas - Soare, Posteuca, Schiopu, Armando Mihai - Mircea Stefan (V.Gheorghe), Pacuraru, L.Florea (Voiculet), L. Mihai - Apostol, Tibor Moldovan. Daca Voiculet a revenit in lotul farist, Todoran, Stanca si Usurelu sunt in continuare indisponibili, antrenandu-se separat.