15:40 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanţa a cedat şi în disputa cu CSO Voluntari

30 Jan, 2021 19:02 3056 Marime text
  • Formaţia de pe litoral a disputat pe teren propriu două restanţe, pierzându-le pe amândouă.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constabţa a pierdut şi a doua restanţă din Liga Naţională jucată în acest weekend la Constanţa, cedând, astăzi, cu 64-90 în faţa CSO Voluntari.

Formaţia învingătoare a condus şi la pauză (46-32), câştigând toate cele patru sferturi (21-15, 25-17, 22-12, 22-20).

Pentru BC Athletic Neptun au marcat Siler Schneider - 16p, William Brown - 10p, Iulian Orbeanu - 10p, Mario Lazăr - 8p, Christian Chiţu - 7p, Davon Bell - 6p, Adrian Trandafir - 3p, Daniel Mâinea - 2p şi Sergiu Ursu - 2p.

CSO Voluntari se impune cu BC Athletic Neptun Constanța, scor final 90-64, la capătul unui meci controlat. Pentru BC Athletic Neptun Constanța urmează turneul de la Voluntari in care vom întâlni BC CSU Sibiu și BCM U Pitești. Team is everything!, a fost mesajul clubului de pe litoral.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun Constanţa)