11:53 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

HCM a invins Armatura Cluj

16 Nov, 2006 00:00 896 Marime text
Echipa HCM Constanta a disputat ieri la Sala Sporturilor meciul din cadrul etapei a X-a a Ligii Nationale masculine de handbal, contra celor de la Armatura Cluj. Dupa 60 de minute dominate clar de elevii lui Lucian Rasnita, tabela a aratat un categoric 29-13 pentru constanteni, care au condus la pauza cu 15-8. De remarcat ca in minutul 11 era deja 8-1 pentru gazde, iar in repriza a doua, clujenii au inscris prima oara abia in minutul 17! Pentru noi, cei mai buni marcatori au fost Laurentiu Toma, Miodrag Kazic si Milutin Dragicevic (cate patru reusite), urmati de Paul Giotoiu, Marius Stavrositu si Bogdan Soldanescu (cate trei), George Buricea, Ionut Saulescu si Mihai Timofte (cate doua), Nikola Kovalenko si Ivan Smigic (cate unul). In urma acestui rezultat, HCM se afla pe prima pozitie, cu 17 puncte, dar are un joc mai mult disputat decat Dinamo, care va juca astazi, de la 17.00, la Medgidia, contra lui CSM.