07:15 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

HC Dobrogea Sud a învins CSM Făgăraş. Spectatorii au donat jucării pentru copiii nevoiaşi

09 Dec, 2016 22:45 1828 Marime text
Echipa de handbal masculin HC Dobrogea Sud a câştigat cu 30-26 (12-9) meciul din această seară, de pe teren propriu, cu ultima clasată, CSM Făgăraş, contând pentru etapa a 15-a a Ligii Naţionale. Meciul a fost întrerupt timp de 15 minute, în repriza a doua, din pricina unei pene de curent!

Urmând îndemnul clubului gazdă, înainte de startul partidei, spectatorii au aruncat pe terenul de joc din Sala Sporturilor jucării de pluş, pe care handbaliştii li le vor oferi copiilor nevoiaşi. În urma acestei victorii, HC Dobrogea Sud a revenit pe primul loc al clasamentului, cu 37 de puncte, devansând cu două puncte campioana en-titre, Dinamo Bucureşti, care joacă mâine, de la ora 15.00, cu Potaissa Turda.

Sursa foto: Facebook (HC Dobrogea Sud)