19:43 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbaliștii de la BC Athletic Constanța, înfrângere în primul meci cu CSM Tg. Mureș

25 Apr, 2019 21:28 1178 Marime text
Echipa masculină de baschet BC Athletic Constanţa a debutat în această seară în turneul play-off al locurilor 9-16 din Liga Naţională, întâlnind pe teren propriu CSM Tg. Mureş.

Victoria le-a aparținut oaspeților, care s-au impus cu 78-70, la pauză 41-35, scorul pe sferturi în disputa BC Athletic - CSM Tg. Mureș fiind 19-23, 16-18, 21-16, 14-21.

Penru echipa gazdă au înscris S. Berkelund - 18p, D. Mâinea - 16p, B. Lockhart - 16p, D. Ray - 13p, A. Oprean - 6p și N. Ciucă - 1.

BC Athletic nu reușește să gestioneze finalul meciului cu CSM Tg Mureș, iar oaspeții se impun la Constanța cu 70-78 obligând Gladiatorii din Tomis la o victorie în deplasare pentru a spera la prelungirea seriei cu Tg Mureș. Mulțumim tuturor pentru susținere și pentru toate dulciurile donate pentru copii! Team is everything!, este mesajul BC Athletic.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)