Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
17:28 14 12 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Alex Hrișcă s-a impus în main-event-ul galei Urban Legend 3, de la Constanța

ro

02 Dec, 2017 01:33 915 Marime text
Sala Sporturilor din Constanța a găzduit ediția a treia a galei Urban Legend, care a cuprins 18 partide, 14 pe reguli de K-1 și patru de MMA-Strike. 
 
În main-event s-au întâlnit într-un meci de MMA-Strike la categoria +95 kg Alex Hrişcă (Suceava) și Robert Orbocea (Sharks Gym Constanţa; antrenor, Daniel Asaftei). A câștigat Hrișcă, după ce Orbocea a abandonat în prima repriză din pricina unei accidentări la mâna dreaptă.
 
Iată rezultatele complete:
 
K-1 undercard  
 
categ. -60 kg - Hu Hua Long (Bucureşti, luptător cu dublă cetăţenie, chineză şi română) - Mario Tudora (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu) – câștigă Tudora la decizie;   
 
categ. -60 kg - Leonard Stoiean (Academia Urban Legend Constanţa; antrenor, Silviu Streinu) - Giorgian Trifu (Ploieşti) – câștigă Trifu la decizie;   
categ. -65 kg - Dragoş Burlacu (Republica Moldova) - Ştefan Orza (Sharks Gym Constanţa; antrenor, Daniel Asaftei) – câștigă Orza prin KO;  
 categ. 75 kg - Teo Mardar (Galaţi) - Andrei Necoară (Brăila) – câștigă Mardar la decizie;   
 
categ. 85 kg - Sergiu Diaconu (Piteşti) - Denis Derviş (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu) – câștigă Diaconu prin abandonul adversarului (înainte de extra-round);   
 
categ. 92 kg - Mădălin Daragiu (Bacău) - Raul Manoilă (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu) – câștigă Manoilă prin KO; 
 
K-1 fight card principal  
 
categ. 65 kg - Liviu Iancu (AS Kickbox Ursoi Constanţa; pregătit ce colectivul asociaţiei sportive) - Marian Lăpuşneanu (Galaţi) – câștigă Lăpușneanu prin abandon;
  
categ. 70 kg - Dany Matei (Ovidiu) - Alex Şerban (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu) – câștigă Șerban prin KO;   
 
categ. 70 kg - Nicolae Pirutchi (Republica Moldova) - Ciprian Ostache (Wind Extreme; antrenor, Valeriu Ariton) – câștigă Ostache la decizie după extra-round;   
 
categ. 75 kg - Dănuţ Gălăţeanu (AS Kickbox Ursoi Constanţa; pregătit ce colectivul asociaţiei sportive) - Cătălin Gatiu (Galaţi) – câștigă Călățeanu prin KO; 
 
categ. -85 kg - Sorin Andrieş (Bucureşti) - George Stoica (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu) – câștigă Stoica prin KO;   
 
categ. 92 kg - Ionuţ Străchinaru (CS Bogdan Ciubotariu Constanţa; antrenor, Samir Regep) - Nicolae Garbuz (Bucureşti) – câștigă Garbuz la decizie;
 
MMA-Strike fight card principal  
 
categ. 70 kg - Egor Crotov (Republica Moldova) - Sebastian Brădiceanu (Bucureşti) – câștigă Brădiceanu prin abandon; 
 
categ. 82 kg - Daniel Onete (Piteşti) - Robert Constantin (Bucureşti) – câștigă Constantin prin abandon;  
 
categ. 88 kg - Mădălin Pârvulescu (Sharks Gym Constanţa; antrenor, Daniel Asaftei) - Ion Tângan (Tulcea) – câștigă Pârvulescu prin KO; 
 
co-main-event K-1 
 
categ. 77 kg - Andrei Tache (Bucureşti) - Cristi „The Legend“ Stoica (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu) – câștigă Stoica prin KO;
 
main-event K-1  
 
 categ. -90 kg - Ştefan Veber (Suceava) - Ciprian Şchiopu (Bucureşti) – câștigă prin abandon; 
 
main-event (MMA-Strike)  
 
categ. +95 kg - Alex Hrişcă (Suceava) - Robert Orbocea (Sharks Gym Constanţa; antrenor, Daniel Asaftei) – câștigă Hrișcă prin abandon (accidentare Orbocea). 

Sursa foto: captură Dotto Sport  

Ti-a placut articolul?

Comentarii