17:30 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Mamaia. Gala caritabilă Urban Legend „Fără sprijinul dumneavoastră, nu am fi reușit să îi schimbăm viața Andreei!“

29 Dec, 2022 00:00 2588 Marime text

• La Soica Land Mamaia s-a desfășurat a doua ediție a evenimentului care sprijină lupta cu o boală rară dusă de o tânără de 16 ani.

Și a doua ediție a galei caritabile Urban Legend - „Luptăm pentru Andreea“, găzduită de Scoica Land Mamaia, și-a atins scopul, sprijinind, în continuare, bătălia pe care o tânără de 16 ani, Andreea, o poartă cu o boală rară.

În anii trecuți, promoția constănțeană de sporturi de contact Urban Legend, înființată de Mihai Isop, a contribuit, alături de sportivi și spectatori, la strângerea de fonduri pentru sprijinirea Andreei, iar datoria lor de suflet nu s-a oprit nici în acest an. Banii strânși în urma vânzării biletelor de intrare la gala care a cuprins 11 partide pe reguli de K1 sunt donați pentru tratamentul Andreei. Dintre cele 11 partide, primele două s-au desfășurat pe durata a trei reprize a câte două minute, iar restul au avut câte trei reprize de câte trei minute.

„O seară minunată, cu scop caritabil, pentru susținerea terapiilor și tratamentelor Andreei, cu meciuri din sporturile de contact disputate la cel mai înalt nivel!“, este mesajul de pe pagina de Facebook „Asociația Luptăm pentru Andreea“, unde le-a fost aduse mulțumiri celor prezenți, lui Mihai Isop, promotorul Urban Legend, pentru parteneriat, sponsorilor asociației și tuturor celor care au fost și sunt alături. „Fără sprijinul dumneavoastră, nu am fi reușit să îi schimbăm viața Andreei! Vă dorim multă, multă sănătate și un an nou plin de realizări și bucurii!“, se mai arată pe pagina de Facebook.

Partidele au fost:

Categ. 53 kg (3X2): Eduardo Maradin (Sharks Gym Constanța) - Mario Andrei (Viitorul Fântânele) - victorie Maradin la puncte
Categ. 65 kg (3X2): Niki Hrițuleac (Sharks Gym Constanța) - Eduard Smeu (CSO Voluntari) - victorie Hrițuleac la puncte
Categ. 63 kg (3X3): Mihai Nica (Viitorul Fântânele) - Georgian Trifu (CSM Ploiești) - victorie Nica prin abandon în repriza 1
Categ. 60 kg (3X3): Cosmin Brumă (Keru Kento Constanța) - Andrei Tănăsescu (ACS Berceni) - victorie Brumă prin abandon în repriza a 3-a
Categ. 70 kg (3X3): Ionuț Crivăț (Urban Legend Constanța) - Florin Memet (Viitorul Fântânele) - victorie Memet prin KO în repriza 1
Categ. 72 kg (3X3): Geaner Rasim (AS Yin-Yang Constanța) - Mario Drăgoi (ACS Berceni) - victorie Drăgoi la puncte
Categ. +95 kg (3X3): Ștefan Panaitescu (CSM Ploiești) - Laurențiu Gavril (Keru Kento Constanța) - victorie Gavril la puncte
Categ. 72 kg (3X3): Ionuț Chirchiboi (Extreme Ronin Fight Constanța) - Nicu Ramadan (ACS Berceni) - victorie Chirchiboi prin abandon în repriza 1
Categ. 60 kg (3X3): Vlăduț Oprică (Absoluto București) - Hu Hua Long (CSO Voluntari) - egalitate
Categ. 77 kg (3X3): Florin Soare (Urban Legend Constanța) - Septar Șenol (Extreme Ronin Fight Constanța) - victorie Soare prin abandon în repriza 1
Categ. 75 kg (3X3): Cristian Măniță (Rapid București) - Răzvan Zlate (Urtban Legend Constanța) - victorie Măniță prin abandon în repriza 1.