01:05 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE HC Dobrogea Sud II, înfrângere la Constanța cu CSA Steaua București II. CS Medgidia, victorie importantă (galerie foto)

23 Feb, 2020 12:51 2272 Marime text
Sala Sporturilor din Constanța găzduiește la această oră meciul de handbal masculin dintre HC Dobrogea Sud II și CSA Steaua București II, contend pentru etapa a 19-a a Diviziei A, seria B.

În clasament, echipa de pe litoral se află pe locul trei, cu 27 de puncte, în vreme ce formaâia din capitală ocupă poziția a cincea, cu 21 de puncte.

UPDATE 1:

Victoria i-a aparținut echipei oaspete, scor 31-30 (14-13). În urma acestui rezultat, cele două echipe se mențin pe aceleași locuri în clasament.

UPDATE 2:

Cealaltă reprezentantă a județului Constanța în campionat, CS Medgidia, liderul seriei B, a câștigat azi, realizând o victorie importantă pe teren propriu contra celei de-a doua clasate, CSM Alexandria, scor 26-23 (12-10).

Victorie spectaculoasă pentru Handbaliști!

Baieții noștri au obținut în aceasta seară, pe teren propriu, o victorie senzațională în fața rivalei CSM Alexandria cu scorul de 26-23.

Prima repriza a fost echilibrată pe tabelă, însă “panterele” au reușit sa intre la pauză cu un avantaj de 2 goluri, scor 12-10.

În a doua repriză, Medgidia și-a scos tunurile la înaintare și a condus până la fluierul final, unde a obținut victoria mult dorită.

Mihai Sebastian Loghin, Alexandru Pana si Denis Olteanu au fost printre principalii marcatori, care au reușit să ridice sala în picioare.

Un meci nebun, o atmosferă de vis!

Mulțumim suporterilor pentru susținere!, se arată pe pagina de Facebook a CS Medgidia.

Clasamentul este următorul: 1. CS Medgidia - 42p (16m), 2. CSM Alexandria - 36p (16m), 3. HC Dobrogea Sud II - 27p (17m), 4. CSU Pitești - 25p (16m), 5. CSA Steaua II - 24p (16m), 6. CSM București DivA - 13p (16m), 7. CSM Ploiești - 3p (17m).

Sursa foto: ZIUA de Constanța