09:37 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Diferență de două puncte între Baschet Club Farul și CSS Giurgiu. Află scorul final

26 Jan, 2013 20:07 1551 Marime text

Baschet Club Farul a câștigat în această seară partida de pe teren propriu cu CSS Giurgiu, contând pentru etapa a 19-a a Ligii Naționale. Scorul final a fost 78-76, 40-30 la pauză pentru constănțeni. În sfertul al treilea, gazdele au pierdut avantajul din prima repriză, iar oaspeții au înscris pe contraatac, scorul devenind 55-56. Finalul meciului a fost tensionat, cele două echipe aflându-se la egalitate în ultimul minut, 75-75. Farul a punctat printr-o aruncare de două puncte și una de pedeapsă, iar CSS Giurgiu a mai înscris un punct, după un fault comis de Grubisic asupra lui Vlaicu, astfel că „marinarii” s-au impus cu 78-76. Cel mai bun marcator al BC Farul a fost Markovic, cu 17 puncte.