Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
08:27 14 12 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

În această seară, la Sala Sporturilor din Constanța, se dispută gala Urban Legend 3

ro

01 Dec, 2017 16:20 1585 Marime text
Sala Sporturilor din Constanța găzduiește, în această seară, de la ora 20.00, ediția a treia a galei Urban Legend.
 
În program sunt incluse 18 partide, 14 pe reguli de K-1 și patru la MMA-Strike.
 
Mulți dintre luptătorii care vor urca în ring sunt din Constanța. 
 
Iată programul galei: 
 
K-1 undercard  
 
categ. -60 kg - Hu Hua Long (Bucureşti, luptător cu dublă cetăţenie, chineză şi română) - Mario Tudora (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu);
 
categ. -60 kg - Leonard Stoiean (Academia Urban Legend Constanţa; antrenor, Silviu Streinu) - Giorgian Trifu (Ploieşti);
 
categ. -65 kg - Dragoş Burlacu (Republica Moldova) - Ştefan Orza (Sharks Gym Constanţa; antrenor, Daniel Asaftei);
 
categ. 75 kg - Teo Mardar (Galaţi) - Andrei Necoară (Brăila);
 
categ. 85 kg - Sergiu Diaconu (Piteşti) - Denis Derviş (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu);
 
categ. 92 kg - Mădălin Daragiu (Bacău) - Raul Manoilă (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu); 
 
K-1 fight card principal  
 
categ. 65 kg - Liviu Iancu (AS Kickbox Ursoi Constanţa; pregătit ce colectivul asociaţiei sportive) - Marian Lăpuşneanu (Galaţi);
 
categ. 70 kg - Dany Matei (Ovidiu) - Alex Şerban (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu);
 
categ. 70 kg - Nicolae Pirutchi (Republica Moldova) - Ciprian Ostache (Wind Extreme; antrenor, Valeriu Ariton);
 
categ. 75 kg - Dănuţ Gălăţeanu (AS Kickbox Ursoi Constanţa; pregătit ce dolectivul asociaţiei sportive) - Cătălin Gatiu (Galaţi);
 
categ. -85 kg - Sorin Andrieş (Bucureşti) - George Stoica (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu);
 
categ. 92 kg - Ionuţ Străchinaru (CS Bogdan Ciubotariu Constanţa; antrenor, Samir Regep) - Nicolae Garbuz (Bucureşti);
 
MMA-Strike fight card principal  
 
categ. 70 kg - Egor Crotov (Republica Moldova) - Sebastian Brădiceanu (Bucureşti);
 
categ. 82 kg - Daniel Onete (Piteşti) - Robert Constantin (Bucureşti);
 
categ. 88 kg - Mădălin Pârvulescu (Sharks Gym Constanţa; antrenor, Daniel Asaftei) - Ion Tângan (Tulcea); 
 
co-main-event K-1 
 
categ. 77 kg - Andrei Tache (Bucureşti) - Cristi „The Legend“ Stoica (Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa; antrenor, Marcel Ilaşcu);
 
main-event K-1  
 
categ. -90 kg - Ştefan Veber (Suceava) - Ciprian Şchiopu (Bucureşti); 
 
main-event (MMA-Strike)  
 
categ. +95 kg - Alex Hrişcă (Suceava) - Robert Orbocea (Sharks Gym Constanţa; antrenor, Daniel Asaftei). 

Sursa foto: Facebook

Ti-a placut articolul?

Comentarii