12:25 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Gethika Team Constanţa şi Absoluto Constanţa, pe podium la Cupa României la Jiu-Jitsu Brazilian (galerie foto)

09 Dec, 2015 00:00 2891 Marime text

Cupa României la Jiu-Jitsu Brazilian, întrecere care s-a disputat la Bucureşti, le-a adus rezultate frumoase sportivilor de la Gethika Team Constanţa şi Absoluto Constanţa.

Gethika Team a participat cu trei sportivi, toţi obţinând medalia de aur, sub pregătirea lui Nicu Vasiliu, Bogdan Mocanu şi George Trandafirescu! Este vorba de Robert Andrei Drăgănoiu (la categoria 14-15 ani, -65 kg), de fratele său mai mic, Eduard Costin Drăgănoiu (la categoria -10 ani, -30 kg), şi de Robert Câmpean (la categoria juvenili, -88 kg). Graţie acestor rezultate, gruparea constănţeană a ocupat locul trei în clasamentul pe echipe.

Absoluto Constanţa (antrenor, Bogdan Mocanu) a avut la Cupa României două sportive, Rebeca Smeu şi Marie-Jeane Michi. Prima a ocupat locul întâi la copii (la o categorie la care au participat atât fete, cât şi băieţi!), în vreme ce Marie-Jeane Michi a fost a doua la adulţi.