21:55 30 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Litoral Tv Săgeata Năvodari a fost aproape de un rezultat mare în meciul cu Steaua, de la Constanța

24 Mar, 2014 19:23 1546 Marime text
Steaua era socotită marea favorită a disputei din runda a 24-a a Ligii I la fotbal, cu Săgeata Năvodari, de la Constanța. Convinși că vor avea o misiune facilă, steliștii au început meciul pe călcâie și au fost prompt pedepsiți. O pasă inteligentă a lui Jonhson Dulee pentru viteza lui Achim, o respingere defectoasă a lui Niță și Guerra a deschis scorul în minutul 6. A fost nevoie de o lovitură de la 11 m, transformată de Keșeru, pentru stabilirea scorului pauzei, de 1-1. Nici în repriza secundă steliștii nu a jucat mai bine și asta poate fi demonstrat prin lipsa ocaziilor de gol de la poarta gazdelor.

A fost suficient un moment de neatenție în defensiva gazdelor, la cornerul executat de același Keșeru și Varela a trimis cu capul în plasă. Un gol ce ridică uşoare semne de întrebare, datorită poziţiei în care se afla Pintilii la lovitura de cap a lui Varela. Săgeata a continuat să creadă în șansa ei, a avut și o bară, dar și un gol anulat pentru un ofsaid insesizabil, dar v[zut, totuşi, de tuşier, şi a rămas doar cu satisfacția platonică a unei evoluții bune. La fotbal impresia artistică nu aduce puncte și echipa din nordul litoralului trebuie să se concentreze pe următoarele două partide, în deplasare cu Corona Brașov și la Constanța, cu U Cluj. 6 puncte din aceste două jocuri ar reprezenta un adevărat colac de salvare pentru dobrogeni.