05:26 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie în Israel Voleibalistele de la CS Medgidia, primul pas spre sferturile Challenge Cup

09 Dec, 2021 09:13 2159 Marime text

• Returul este programat la Medgidia, pe 15 decembrie.

Echipa feminină de volei CS Medgidia a făcut primul pas spre sferturile de finală ale întrecerii europene Challenge Cup, după ce a câștigat manșa tur a optimilor, dispunând în deplasare de Hapoel Kfar Saba, fosta campioană a Israelului.

Jucătoarele pregătite de Florin Voinea și Radu Began s-au impus cu 3-0 (25-19, 25-22, 25-17).

Voleibalistele noastre au strălucit pe teren și au arătat încă o dată, că prezența în această competiție europeană nu este o întâmplare, ci rezultatul unei munci colective, clădită cu multă trudă.

Primul set a fost la îndemâna fetelor, remarcându-se la fileu Ramona Rus, Ioana Baciu și Alexandra Trică.

În actul secund, Hapoel Kfar Saba s-a ținut foarte aproape de noi, meciul curgând punct cu punct, pâna la borna 22, când Medgidia nu și-a mai lăsat adversara să înainteze pe tabelă. Setul 3 s-a încheiat cu 25-19, iar fetele au exultat de bucurie!

Ce meci, ce seară grandioasă!

Felicitări fetelor!, este mesajul CS Medgidia.

Manșa retur este programată pe 15 decembrie, de la ora 18.30, când Medgidia va organiza în premieră un meci din cupele europene, în Sala Sporturilor „Iftimie Ilisei“.

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)