22:16 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Condusă de FC Voluntari, Săgeata a revenit pe tabelă în amicalul de ieri (galerie foto)

13 Aug, 2014 00:00 1681 Marime text
Divizionara secundă Săgeata Năvodari a câştigat cu 2-1 meciul amical de ieri cu FC Voluntari, disputat în cadrul stagiului de pregătire montană de la Buşteni. Şi ea echipă din Liga a II-a, FC Voluntari are în componenţă mulţi jucători de la Academia „Gheorghe Hagi“. Săgeata s-a văzut condusă pe tabelă încă din minutul 2, însă a revenit, prin golurile din minutele 20 (Eloy, aflat la a cincea reuşită în amicalele acestei veri) şi 70 (Ganea). Scorul putea fi şi mai mare, dar Săgeata a ratat o lovitură de pedeapsă la scorul de 2-1, prin Vezan.

Echipa năvodăreană a început meciul în alcătuirea: Albuț - Cârje, Fl. Pătrașcu, Damian, Bruno - Muzac, Bărbulescu - Ganea, Vezan, Eloy - Guerra. După o oră de joc, antrenorul Cătălin Anghel a trimis pe teren şi restul jucătorilor din lot. Ultimul transfer este cel al atacantului sârb de 22 de ani Alexander Srnic. Săgeata va disputa următoarea partidă de verificare joi, 14 august, cu Fortuna Câmpina, pe terenul acesteia.