03:00 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Constanța, eșec pe teren propriu cu CSO Voluntari

20 Mar, 2019 21:08 1118 Marime text
Echipa masculină de baschet BC Athletic Constanţa a susţinut, în această seară, meciul din etapa a opta a Grupei Galbene din Liga Naţională, întâlnind pe teren propriu CSO Voluntari.

Partida le-a revenit oaspețior, cu scorul de 91-66, la pauză 45-28, iar pe sferturi 24-14, 21-14, 30-16 și 16-22, BC Athletic câștigând astfel un singur set, ultimul, celelalte revenindu-i formației din Voluntari.

Pentru BC Athletic au marcat A. Andrieș - 14, B. Lockhart - 12, S. Ursu - 10, D. Mâinea - 7, D. Ray - 6, A. Trandafir - 5, N. Ciucă - 4, A. Oprean - 3, S. Berkelund - 3 și B. McLean - 2.

CSO Voluntari se impune cu BC Athletic Constanța, scor final 66 - 91. Pentu Gladiatorii din Tomis urmează o deplasare la Galați unde vom întâlni CSM Phoenix CSU Galați, iar la începutul lunii aprilie vom reveni pe teren propriu pentru meciul cu CSM Mediaș! Mulțumim tuturor celor care ne-au susținut. Team is everything!, a fost mesajul echipei de pe litoral.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța