06:02 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbaliștii de la Athletic Neptun Constanța, a doua înfrângere la Cupa României

10 Nov, 2020 22:39 2378 Marime text
  • La turneul de la Oradea, echipa de pe litoral a cedat și în disputa cu CSMU Oradea.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanța a susținut în această seară, la Oradea, al doilea meci din grupa B a turneului preliminar al Cupei României, ediția 2020/2021.

Fornația de pe litoral a întâlnit CSM CSU Oradea, care s-a impus cu 101-60, învingătorii conducând și la pauză, dar la diferență mică, cu 46-44.

Scorul pe sferturi în disputa Constanța - Oradea a fost 21-22, 23-24, 6-31, 10-24.

Pentru Athletic Neptun au marcat T. John - 15p, S. Mâinea - 9p, S. Ionescu - 8p, W. Brown - 7p, C. Chițu - 7p, I. Orbeanu - 6p, M. Lazăr - 5p, S. Ursu - 2p și C. Mâinea - 1p.

CSM Oradea se impune după o repriză secundă foarte bună. Gladiatorii din Tomis vor avea o zi de pauză iar joi vor întâlni Steaua București.
Am primit toată energia voastră pozitivă de acasă, vă mulțumim pentru tot suportul și pentru gânduri. Team is everything!, a fost mesajul clubului constănțean, care, în primul meci, a cedat cu 68-101 în disputa cu CSMU Oradea.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)