18:52 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alexandru Moise, „dublă“ în victoria echipei Axiopolis Cernavodă, în deplasare cu CS Năvodari

29 Jul, 2018 11:05 4345 Marime text
Echipa de fotbal din Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a câştigat cu 2-1 (2-1) meciul amical jucat în deplasare cu CS Năvodari (Liga a 4-a).

Golurile au fost marcate de Alexandru Moise (10, 33), respectiv Leonard Gheorghe (30 - autogol).

Axiopolis (antrenor, Ionel Melenco) a jucat cu: Puia (80 Nanu) - Acasandrei (55 G. Rusu), Lazăr (60 Dohotariu), Andrescu (46 D. Zaharia), L. Gheorghe (46 M. Hristu) - Coconaşu (50 Creţu), Vieru (52 Fotescu) - Beşleagă (75 Şerban), Bolat (70 Uzun), Caragea (46 Crânganu) - Moise (40 M. Anton).

A fost un meci frumos, în care, în afară de goluri, am mai ratat câteva ocazii, cele mai mari fiind ale lui Moise (în prima repriză) şi Fotescu (trei, după pauză). În această perioadă, lucrăm la omogenizarea echipei, a declarat Gheorghe Stănculescu, preşedintele secţiei de fotbal a clubului din Cernavodă.

Axiopolis l-a transferat şi pe experimentatul mijlocaş Cristian Coconaşu, ultima dată la CS Medgidia.

Alţi jucători noi în lot, dar ale căror transferuri nu au fost rezolvate încă, sunt Uzun, Caragea (de la ACS Performer), Dohotariu şi Anton (de la Academia Farul).

Pe 11 august, Axiopolis Cernavodă va disputa un nou meci amical, pe terenul echipei FC Viitorul Under-19, iar pe 15 august va juca în Cupa României.

Sursa foto: Facebook (Alexandru Moise)