00:18 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Viitorul a câștigat acasă la CFR!

19 Oct, 2012 02:54 1536 Marime text

iancu1.jpgFC Viitorul Constanța a realizat o victorie mare în această seară, în etapa a 12-a a Ligii 1 la fotbal, impunându-se cu 1-0 pe terenul campioanei en-titre, CFR Cluj. Golul a fost marcat în minutul 20 de Iancu, mijlocașul oaspeților profitând de o eroare a defensivei CFR-ului, driblându-l pe portarul Felgueiras și înscriind în poarta goală. Reușita a venit la capătul unei faze în care jucătorii Viitorului au legat 11 pase. Din minutul 60, echipa constănțeană a evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Dică. Viitorul: Buzbuchi - Bălașa, Bejan, Larie, Toșca (68 Puțanu) - Lazăr, Vaștag - G. Iancu (75 Benzar), Dică, A. Chițu (90 Cl. Herea) - Alibec. În urma acestui succes, constănțenii urcă pe locul 11 în clasament, cu 14 puncte, iar în etapa viitoare întâlnesc pe stadionul Farul Pandurii Tg. Jiu.

Sursa foto: Academia Hagi