19:36 03 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal Liga a 3-a Gloria Băneasa s-a impus în prelungiri în duelul cu Axiopolis Cernavodă

21 Apr, 2024 06:26 744 Marime text

Derby-ul județului Constanța în seria a treia a Ligii a 3-a la fotbal, turneul play-out, Gloria Băneasa – Axiopolis Cernavodă, din etapa a patra, s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0, golul fiind marcat în prelungiri de Lucas Fernandes (90+4).

După trei victorii în primele trei runde din play-out, pentru Axiopolis a veni acum prima înfrângere din această fază a întrecerii.

În celelalte meciuri ale etapei s-au înregistrat rezultatele: FC Voluntari 2 – Progresul Fundulea 1-2 și Recolta Gheorghe Doja – Înainte Modelu 3-2.

Clasament: 1. Recolta Gheorghe Doja – 33p, 2. Gloria Băneasa – 29p, 3. Axiopolis Cernavodă - 25p, 4. Înainte Modelu – 19p, 5. Progresul Fundulea – 18p, 6. FC Voluntari 2 – 17p.

Sursa foto: Facebook (Suporter Șoimii – Axiopolis Cernavodă)

Axiopolis Cernavodă a învins liderul din play-out, Recolta Gheorghe Doja. Gloria Băneasa, victorie după un meci nebun!