15:13 30 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie mare cu Chindia. Farul nu mai este pe loc de retrogradare

11 May, 2013 13:30 1934 Marime text
FC Farul a câștigat cu 4-1 (S. Chițu 5, 58, Călințaru 60, Băjan 90 / Honciu 22) meciul de astăzi, de pe teren propriu, din etapa a 26-a a Ligii a 2-a. În urma acestui succes, echipa constănțeană a părăsit ultimul loc, 13, în acest moment fiind clasată pe poziția a zecea, neretrogradabilă, cu 22 de puncte. Farul (antrenori, Ion Răuță și Bănică Oprea) a jucat cu: G. Curcă (cpt.) (Vl. Neagu 19) - Băjan, Buzea, I. Popescu, Nițescu - B. Nicola, Săceanu (Țabără 69) - Ivanovici, Sg. Popescu, Călințaru - S. Chițu (Igiroșanu 90 plus 2). Portarul Curcă a fost înlocuit pentru o accidentare, dar, la faza golului Chindiei, s-a lovit, rău, și portarul de rezervă, Vlad Neagu, ceea ce a necesitat întreruperea meciului cu 12 minute. Dacă Neagu nu continua jocul, Farul trebuia să introducă în poartă, pentru restul meciului, un jucător de câmp, Buzea find pregătit în acest sens. Acesta nu a terminat meciul pe gazon, primind cartonaș roșu (pentru două galbene) în minutul 69. În minutul 80, arbitrul l-a eliminat și pe un fotbalist de la oaspeți, Ionuț Șerban. Într-un alt meci din rundă, Săgeata Năvodari a fost învinsă în deplasare de FC Botoșani cu 4-0.

Sursa foto: suporterul-constantean.ro