16:14 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

SSC Farul Constanţa a învins Ştiinţa Acalab Poarta Albă în amicalul de astăzi (galerie foto)

30 Jan, 2019 17:00 2929 Marime text
Echipa de fotbal de Liga a 2-a SSC Farul Constanţa şi Ştiinţa Acalab Poarta Albă (Liga a 4-a) s-au întâlnit astăzi cu ocazia unui meci amical, găzduit de stadionul din Poarta Albă.

Victoria i-a revenit SSC Farul, scor 3-2 (0-1). Pentru SSC Farul au punctat Fotescu, Păun şi Mihaiu.

Echipa gazdă a condus cu 1-0 la pauză (după golul lui Giuliano Ciucă, din minutul 20), iar SSC Farul a revenit în partea secundă şi a preluat conducerea, 2-1, marcând în minutele 50 şi 60. Ştiinţa Acalab a egalat la 2 în minutul 70 (George Frunză), iar divizionara secundă a înscris golul victoriei în minutul 90, prin Mihaiu.

Petre Grigoraş şi Marian Dinu, antrenorii SSC Farul, au început meciul în formula: Popa - Iani, Antohi, Arif, Juncu, Bolojan, Fotescu, Pacionel, Neciu, Păun, Zamfir.

Rezerve: Frunză, Cojocaru, Codescu, Mihaiu.

Echipa de start a Ştiinţei Acalab (antrenor, Claudiu Şoptelea) a fost: Cătană - Bosoi, Chirvase, Burcea, Moraru - Dumitraşcu, Gogoi - Chirchiboi, G. Ciucă, Anton - G. Frunză.

Au mai jucat C. Cioară - M. Ciucă, Ibănescu, Andrei, Vl. Dragomir şi doi jucători noi, în probe.

Sursa foto: Facebook (SSC Farul Constanţa)