00:13 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Phoenix CSU Simona Halep, înfrângere în meciul cu Sepsi SIC Sfântu Gheorghe, campioana României

19 Dec, 2020 21:13 2816 Marime text

• Meciul Phoenix CSU Simona Halep - Sepsi SIC Sfântu Gheorghe s-a disputat în etapa a opta a campionatului.

Echipa feminină de baschet Phoenix CSU Simona Halep Constanţa a susţinut în această seară meciul din etapa a opta a Ligii Naţionale, întâlnind campioana en-titre a României, ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe.

Disputată în cadrul tuneului patru al campionatului, la Sfântu Gheorghe, partida le-a revenit campioanelor, cu 99-43, la pauză 50-23.

Pe sferturi, scorul în partida Constanţa - Sfântu Gheorghe a fost 9-25, 14-25, 6-31, 14-18.

Pentru Phoenix CSU Simona Halep au marcat Nikia McDonald - 10p, Bianca Fota - 9p, Bianca Voica-Nagy - 9p, Nicoleta Mititelu - 4p, Andreea Beldian - 3p, Denisa Vaţi - 2p, Denisa Fota - 2, Jordan Hawkins - 2p şi Denia Stewart - 2p.

Duminică, 20 decembrie, de la ora 16.00,  Phoenix CSU Simona Halep se va duela la Sfântu Gheorghe cu ACS Târgu Secuiesc.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Phoenix CSU Simona Halep)