00:21 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meci spectaculos în Bănie. Cristi Ganea, evoluție de clasă CSU Craiova - FC Viitorul, meci cu șase goluri!

28 Apr, 2018 23:07 2426 Marime text
Spectacol deosebit în această seară, în Bănie, la meciul CSU Craiova – FC Viitorul, din etapa a șaptea a turneului play-off al Ligii 1.

Derby-ul pentru locul trei în clasament, dintre echipa gazdă, aflată pe poziția a treia, și campioana României, a patra clasată, s-a încheiat nedecis, 3-3, după e la pauză CSU Craiova se afla în avantaj cu 2-1.

FC Viitorul a condus cu 1-0 (Cicâldău 15), iar după pauză a revenit pentru 3-2, grație lui Cristi Ganea (46, 55), care a punctat cu două execuții de efect . În plus, Ganea i-a pasat decisiv lui Cicâldău la prima reușită a oaspeților.

Gazdele au punctat prin Mitriță (24) și Alex Băluță (45, 57), iar pe final portarul Viitorului, Valentin Cojocaru, a avut câteva intervenții inspirate, salvând remiza.

CS U Craiova (antrenor, Devis Mangia): Calancea - Screciu (80 Popov), Gardoș (30 Kelic), Ferreira - Dimitrov, Mateiu, Zlatinski, Bancu - Gustavo (61 Burlacu), Al. Băluță, Mitriță.

FC Viitorul (manager tehnic, Gică Hagi): Cojocaru - Mladen, Hodorogea, Ghiță, de Nooijer (63 Lima) - Cr. Ganea, T. Băluță (21 Căpușă), Cicâldău - Gavra (46 Drăguș), I. Hagi, Vînă.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța