00:24 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. FC Viitorul a învins echipa Astra Giurgiu, scor 2-0. Cine sunt cei care au marcat golurile victoriei

01 Apr, 2018 19:07 1860 Marime text
FC Viitorul întâlnește în această seară pe Astra Giurgiu, în etapa a treia din play-off.

Partida se joacă pe stadionul Astrei Giurgiu.

La pauză scorul dintre cele două echipe a fost 1-0, după un gol al lui Virgil Ghiţă (29).

Florentin Matei, fotbalistul Astrei Giurgiu a fost eliminat în prima repriză după ce a primit două cartonașe galbene în decurs de câteva secunde. Primul l-a primit pentru fault, iar al doilea pentru proteste.

UPDATE

Echipa FC Viitorul s-a impus în fața Astrei Giurgiu scor 2- 0 după ce și Ianis Hagi a marcat un gol în finalul partidei.

Au evoluat formaţiile:

Astra Giurgiu (antrenor, Edward Iordănescu): Iliev - Belu, Erico Da Silva, Polczak, Stan - Mrzljak (80 Dandea), Seto (59 Buș) - Balaure, Moise, Fl. Matei - Urko Vera (59 Abang).

Rezerve neutilizate: Lazar - Bejan, Radunovic, Butean.

FC Viitorul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Cojocaru - Mladen, Țîru (70 De Nooijer), V. Ghiță, Ganea - Ciobanu, Băluță (55 Hodorogea), Cicâldău - I. Hagi, Gavra (55 Mățan), Drăguş.

Rezerve neutilizate: Buzbuchi - Casap, Voduț, Lima.

În etapa a 4-a, FC Viitorul va evolua pe terenul formației CSM Poli Iași (vineri, 6 aprilie, ora 18.00).

Sursa foto cu rol ilustrativ: ZIUA de Constanța