18:15 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul si-a invins satelitul

03 Mar, 2006 00:00 791 Marime text
Echipa Farul Constanta a invins, miercuri, cu scorul de 1-0, divizionara C Farul II, intr-un meci amical disputat pe parcursul a doua reprize de cate 30 de minute. Unicul gol al partidei a fost inscris de Laurentiu Florea. Antrenorul Farului, sarbul Momcilo Vukotici, a inceput meciul cu urmatoarea echipa: G. Curca - Farmache, I. Barbu, Schiopu, L. Florea - Lungu, Pacuraru, Voiculet, Senin - Gurita, L. Mihai. In repriza a doua au mai evoluat portarul Adrian Vlas si jucatorii de camp Gheara, Apostu, Usurelu, Mario Carlos, V. Gheorghe, T. Moldovan si Dinu Todoran. Acesta din urma a evoluat in prima repriza la Farul II, in timp ce coechipierul sau, portarul Razvan Stanca, a evoluat tot meciul la divizionara C. Farul Constanta va disputa sambata, de la ora 15.30, un meci de verificare in compania divizionarei B FC Altay, dupa ce returul campionatului a fost amanat cu o saptamana, din cauza conditiilor meteorologice nefavorabile.