11:33 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Egalitate intre formatiile standard

08 Feb, 2003 00:00 596 Marime text

Dinamo Poiana Campina - CS Midia Navodari 4-2 (1-1)

Asa cum se stabilise inca dinainte de plecarea in cantonamentul montan de la Busteni, fotbalistii divizionarei B de fotbal CS Midia Navodari au sustinut ieri pe drumul spre casa un amical cu Dinamo Poiana Campina. Dupa cele 90 de minute regulamentare de joc partida s-a incheiat cu victoria formatiei gazda care s-a impus cu 4-2 (1-1). Prima repriza a pus fata in fata echipele standard din cele doua tabere. Zamfirescu a deschis destul de repede scorul in favoarea Midiei, inca din minutul 8, gazdele reusind sa restabileasca egalitatea inainte de intrarea la cabine. In partea a doua a meciului, antrenorul navodarean Leonida Nedelcu a facut cateva modificari aruncandu-i in lupta si pe jucatorii mai tineri. Poiana a punctat de doua ori, Boras reusind sa reduca din handicap pentru Midia. Ultimul gol al meciului a fost marcat in ultimul minut de joc. "Unsprezecele" de start al Midiei a fost: Miron - Croitoru, R. Miu, L. Stefan - Gherbezan, Curumi, D. Petre, Ochia, Truta - Zamfirescu, Borza. Dupa pauza au mai intrat: Floricica, Frimu, Pricopie, Robu, Coconasu, Ebouamet, Boras si Iorga. Nu au evoluat Roman, care este racit, si Vasiliu, plecat mai devreme cu o zi spre Constanta pentru a sustine un examen la facultate. Pana luni la ora 15.00, navodarenii vor avea liber. Ei vor sustine urmatorul amical miercuri, cu Portul Constanta.