10:23 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet feminin Phoenix Știința Constanța, a doua înfrângere cu Universitatea Cluj

26 Apr, 2019 20:00 1622 Marime text
Echipa feminină de baschet Phoenix Ştiinţa Constanţa a susţinut astăzi, în deplasare, al doilea meci din confruntarea cu Universitatea Cluj, contând pentru turneul play-off al locurilor 5-8 din Liga Naţională.

Gazdele s-au impus cu 70-50, la pauză 28-25. Doar primul sfert s-a încheiat la egalitate, 13-13, în rest celelalte revenindu-i echipe clujene (15-12, 17-13, 25-12).

Pentru Phoenix Știința au înscris Bianca Fota - 12p, Jelena Jovanovic - 12p, Vladinka Erak - 8p, Cristiana Cutaş - 6p, Ecaterina Armanu - 4p, Adelina Duţă - 3p, Andreea Beldian - 2p, Andreea Fleşer - 2p şi Chelsea Douglas - 1p.

Grație acestei victorii, a doua din disputa cu Phoenix Știința, după cea de la Constanța (63-51), U Cluj va evolua în continuare pentru locul 5, adversară fiindu-i echipa CSM Târgoviște.

Phoenix Știința va juca mai departe pentru locurile 7-8 cu CSM CSU Oradea, care a înregistrat două eșecuri cu CSM Târgoviște: 27-84 și 30-74.
Sursa foto: Facebook (U Cluj)