05:36 23 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Hattrick Giani Gorga

31 Mar, 2003 00:00 1573 Marime text

FC Onesti - Midia Navodari 4-1 (3-0)

Divizionara B de fotbal Midia Navodari nu a reusit sa treaca peste socul ultimelor zile, produs de pierderea la "masa verde" a meciului cu Foresta Falticeni si neprimirea banilor restanti pe lunile ianuarie, februarie si martie, iar sambata a cedat in deplasare, scor 4-1, la FC Onesti (echipa antrenata de Petre Grigoras). Chiar daca rezultatul final certifica o victorie neta a gazdelor, trebuie sa spunem ca fotbalistii navodareni nu au evoluat rau, iar diferenta de pe tabela este pusa pe seama lipsei de experienta. Mult mai siguri pe ei, onestenii s-au desprins decisiv inca inainte de pauza prin hattrick-ul lui Giani Gorga (12 - pen., 27, 31), ex-mijlocasul Farului Constanta si al Gloriei Bistrita. La cinci minute de la reluare, Midia a reusit sa reduca din handicap prin golul lui Viorel Roman. Moldovenii au refacut repede diferenta prin reusita fundasului stanga Cristinel Bandar. Cu acest rezultat FC Onesti ramane pe pozitia a doua a clasamentului, cu sanse mari de a prinde barajul pentru prima divizie, in timp ce Midia a cazut un loc, pana pe 11. In etapa viitoare, navodarenii vor evolua pe teren propriu, in compania formatiei Inter Gaz Bucuresti. Antrenorul "petrochimistilor", Leonida Nedelcu, a utilizat urmatorii jucatori: Midia: Miron - Floricica, Paraschiv, Croitoru, L. Stefan (Frimu), Truta - Curumi (Coconasu), D. Petre, Borza - Zamfirescu (Ochia), V. Roman.