09:36 23 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CVM Tomis o tine din victorie in victorie

26 Jan, 2009 01:51 606 Marime text
Cu un moral bun, după ce s-a calificat, la mijlocul săptămânii trecute, în sferturile de finală ale Cupei Challenge, impunându-se pe terenul belgienilor de la Asse Lennik, Club Volei Municipal Tomis a jucat, sâmbătă, primul meci din acest an, din campionat, împotriva echipei Dinamo Bucureşti. Meciul de la Sala Sporturilor a adus o nouă victorie echipei constănţene, care s-a impus cu scorul de 3-1 (25-21, 23-25, 25-19, 26-24), într-o partidă contând pentru etapa a XV-a a Diviziei A1 la volei masculin. Formaţia constănţeană rămâne astfel neînvinsă în campionat, având 14 victorii din tot atâtea meciuri disputate. Tomis ocupă poziţia secundă în clasament, la un punct distanţă de VCM Piatra Neamţ, având însă un joc mai puţin. Echipa antrenată de Stelio de Rocco nu va rămâne prea mult timp în Constanţa pentru că miercuri urmează să debuteze în sferturile de finală ale Cupei României, campioana deplasându-se la Zalău, unde va întâlni echipa locală, Remat.