07:51 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment BC Athletic Constanța a câștigat două sferturi, dar a cedat în partida cu CSM Phoenix Galați (galerie foto)

09 Feb, 2019 21:12 1352 Marime text
Sala Sporturilor din Constanța a găzduit în această seară meciul de baschet masculin Athletic Constanța - CSM Phoenix Galați, contând pentru etapa a patra a Grupei Galbene din Liga Națională.

Victoria le-a revenit oaspeților, cu 79-62. Formația din Galați a condus și la pauză, 39-27, iar pe sferturi în partida Athletic - Phoenix Galați s-au înregistrat scorurile: 15-10, 12-29, 22-13, 13-27.

Pentru echipa de pe litoral au marcat B. Lockhart - 24p, A. Andrieș - 14p, D. Mâinea - 10p, B. McLean - 6p, D. Ray - 4p, A. Oprean - 3p, S. Berkelund - 1p.

BC Athletic Constanța pierde meciul cu CSM Phoenix CSU Galați, scor final 62-79. Gladiatorii din Tomis au recuperat un handicap de double digit însă la o diferență de o posesie nu au putut să revină în joc iar Galați câștigă la Constanța! Mulțumim tuturor pentru suport!, a fost mesajul clubului constănțean.

Sursa foto: ZIUA de Constanța