22:39 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

​FC Viitorul U15 a debutat cu dreptul în "Etapa Sferturilor" de la Timișoara

01 May, 2019 21:13 1479 Marime text
Miercuri după-amiază au debutat, la Timișoara, întrecerile "Etapei Sferturilor" - Zona 1 a Ligii Elitelor U15 (juniori născuți după 1 ianuarie 2004). FC Viitorul U17 a debutat în competiție contra gazdelor de la LPS Banatul Timișoara, partida încheindu-se cu succesul constănțenilor, scor 3-1 (0-1). Potrivit academiahagi.ro, LPS Banatul a deschis scorul în prima repriză prin Ervin Bakoș, însă formația antrenată de Nicolae Roșca și Ștefan Sandu a revenit spectaculos și a marcat trei goluri în ultimele opt minute ale întâlnirii prin Robert Băceanu (2) și Eduard Radaslavescu.

FC Viitorul U15 - LPS Banatul Timișoara U15 3-1 (0-1)
Au marcat: Ervin Bakoș 17 / Robert Băceanu 62, 66, Eduard Radaslavescu 69.
Au evoluat pentru FC Viitorul U15: Dincă - Maftei, Osman, Răducioiu, Curea - Radaslavescu (70 Banu), Neicu, Bujor (61 Stancu) - Malama (61 Băceanu), Burnete, Caragea (65 Pleșa).
La Juniori U15 se joacă 2 reprize x 35 Minute.

ora 18.30 LPS Banatul Timișoara - Viitorul Arad

Primele două clasate vor obține calificarea în "Etapa Semifinalelor" (14-18 iunie). Etapa finală este programată pe 25 iunie (semifinalele) și 26 iunie (finala mică și finala mare).