06:18 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbaliștii de la Athletic Constanța, prima victorie din noul sezon al Ligii Naționale

19 Oct, 2019 20:35 1564 Marime text
În Liga Naţională de baschet, echipa masculină BC Athletic Constanţa a jucat astăzi pe teren propriu, în Sala Sporturilor, cu CSM VSKC Miercurea Ciuc, în etapa a doua a campionatului.

Partida le-a revenit gazdelor, scor 68-58. Athletic a condus și la pauza mare, cu 26-24, iar pe sferturi scorul a fost 14-12, 12-12, 18-13, 24-21.

Pentru echipa de pe litoral au marcat K. Kilgore – 12p, C. Mâinea – 11p, G. Păun – 9p, D. Bryant – 8p, R. Williams – 6p, V. Dudaș - 6p, A. Oprean – 5p, C. Chițu – 3p, A. Trandafir – 3p, S. Ursu – 3p, F. Affia Ambadiang – 2p.

BC Athletic se impune în primul meci al sezonului din Liga Națională de Baschet pe teren propriu cu CSM Miercurea Ciuc, scor final 68-58. Pentru BC Athletic urmează două deplasări, la Tg. Jiu și Focșani după care ne vom întoarce în Arena Gladiatorilor la începutul lunii noiembrie! Mulțumim Constanța pentru tot ceea ce faceți pentru copii, pentru toate donațiile care vor ajunge la ei! Team is everything!, se arată pe pagina de Facebook a BC Athletic.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)