22:10 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța, eșec în propriul fief în fața campioanei României

13 Feb, 2019 20:16 1564 Marime text
Echipa feminină de baschet Phoenix Știința Constanța, nou promovată în prima divizie, nu a reușit să producă supriza, în această seară, în fața campioanei României, ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe, care s-a impus pe litoral în meciul din etapa a noua a Grupei Roșii din Liga Națională.

Scorul final a fost 81-41.

Oaspetele au condus și la pauză, cu 44-25, după ce primul sfert se încheiase la egalitate, 18-18.

În rest, în celelalte sferturi s-au impus jucătoarele de la Sf. Gheorghe: 26-7, 23-6, 14-10.

Pentru Phoenix Știința Constanța au marcat C. Douglas - 11p, B. Fota - 11p, J. Jovanovic - 6p, A. Beldian - 6p, A. Fleșer - 3p. C. Cutaș - 2p, T. Armanu - 2p.

Sursa foto: ZIUA de Constanța