04:02 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța au câștigat două sferturi din patru, dar au cedat la final în meciul cu Olimpia CSU Braşov

12 Jan, 2019 19:41 1112 Marime text
Echipa feminină de baschet Phoenix Ştiinţa Constanţa a susţinut astăzi meciul din etapa a patra a fazei secunde din Liga Naţională (Grupa Roşie), în deplasare cu CSTBv Olimpia CSU Braşov.

Gazdele s-au impus cu 74-60 (la pauză 44-28, iar pe sferturi 22-5, 20-23, 14-19, 18-13, înaintea ultimului sfert scorul fiind 56-47 pentru formația brașoveană).

Pentru echipa de pe litoral au punctat C. Cutaș - 16p, V. Erak - 12p, C. Douglas - 12p, J. Jovanovic - 7p, E. Armanu - 7p și B. Fota - 6p.

Phoenix Constanța a înregistrat cu acest prilej a patra înfrângere din tot atâtea meciuri în Grupa Roșie.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța