04:48 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alexandru Manu, directorul echipei Săgeata Năvodari „La noi rămân doar cei care au stofă de învingător"

30 Jul, 2012 02:02 2587 Marime text
cap_6.jpgReîntoarsă acasă din cantonament, din staţiunea montană Buşteni, membrii echipei Săgeata Năvodari se pregătesc pentru Campionatul Ligii a II-a, care va începe pe 18 august.

„Încet, dar sigur, se formează o echipă bună, care sperăm că va câştiga multe meciuri. Deja avem încheiate contracte cu 18 jucători, care sunt plătiţi cu salarii cuprinse între 500 şi 1.400 de euro pe lună. Suntem în căutarea jucătorilor, deoarece avem nevoie de 25. La noi rămân doar cei care au stofă de învingător. Deocamdată sunt mulţumit de jocul sportivilor cu care am încheiat cele 18 contracte", a declarat Alexandru Manu, noul director ai echipei Săgeata Năvodari. Antrenaţi de Aurel Şunda, echipa Săgeata Năvodari bifează succese după succese. „În cantonament am jucat cu FC Caracal şi cu Unirea Slobozia.

Prima victorie am obţinut-o în amicalul cu FC Caracal. Săgeata a câştigat meciul cu 1-0, după golul marcat în minutul 38 de jucătorul Bogdan Oprea. Echipa s-a impus şi în partida de verificare cu Unirea Slobozia, după ce a marcat două goluri prin Vezan în minutul 32 şi prin Pleniceanu în minutul 71", ne-a povestit antrenorul Aurel Şunda. Până pe 18 august, când va începe Campionatul Ligii a II-a, Săgeata Năvodari va avea meciuri amicale şi de pregătire cu Callatis Mangalia, FC Farul şi FC Tulcea.

Din componenţa echipei Săgeata Năvodari fac parte: Sergiu Bar, Bogdan Oprea, Adrian Vicu, Florentin Tudorache, Mihai Latiş, Marius Tigoianu, Iulian Soldat, Marius Ivaşcu, Rareş Vârtic, Alex Pleniceanu, Beian Petarov, Liviu Rusu, Ilie Muşulaie şi doi jucători străini: Biabi din Coasta de Fildeş şi Philippe din Brazilia.